Remus Kościerzyna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dwa zwycięstwa Remusa

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowy Remusa Kościerzyna kontynuują dobre występy w rozgrywkach III i IV ligi. W miniony weekend na trzy rozegrane spotkania wygrali dwa. Na początku w zaległym meczu drugiej kolejki III ligi Remus Kościerzyna pewnie pokonał zespół AZS-AWF III Gdańsk w stosunku 9:1. Niedługo potem nasi trzecioligowcy zmierzyli się z drugim zespołem AZS-AWF Gdańsk. Po zaciętym meczu niestety przegrali 6:4, mimo to zachowali wysoką pozycję w tabeli (3 lokata).

W czwartej lidze zespół KUKS Remus II Kościerzyna kontynuuje dobre starty. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu także w drugiej kolejce nasi ligowcy zdobyli komplet punktów.Tym razem na wyjeździe pokonali 7:10 GOK Ryjewo. Dzięki temu zespół został liderem IV ligi.

 

XXIX Bieg Mazurka Dąbrowskiego

Email Drukuj PDF

Zwycięstwa Leszka Zblewskiego, Kamila Wołoszyka i Dawida Pobłockiego to najważniejszy, indywidualny dorobek Remusa Kościerzyna osiągnięty podczas XXIX Biegu Mazurka Dąbrowskiego, który 25 września odbył się w Będominie. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął drugie miejsce ulegając jedynie licznej grupie z Lęborka. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z trasy oraz GALERII ZDJĘĆ.

 

Udany początek sezonu tenisistów stołowych

Email Drukuj PDF

Remus KościerzynaBardzo udany początek sezonu zanotowali tenisiści stołowi Remusa Kościerzyna podczas I kolejki rozgrywek o mistrzostwo zarówno III, jak i IV ligi. Pierwsza drużyna okazała się zdecydowanie lepsza od zespołu GKS Tęcza II Nowa Wieś Lęborska, który pokonała na wyjeździe aż 10:0 (punkty zdobywali: Paweł Kalinowski, Łukasz Godlewski, Zbigniew Kuziemkowski i Jacek Siluta - wszyscy po 2.5 pkt). Mecz odbył się 9 września, a Remus Kościerzyna dzięki temu zwycięstwu został liderem rozgrywek. Kolejny mecz miał odbyć się dzisiaj, jednak został przełożony na 1 października - w ten sposób nasi zawodnicy zagrają dwa wyjazdowe spotkania w jednym dniu: z AZS AWFiS III Gdańsk (zaległy mecz II kolejki) i AZS AWFiS II Gdańsk (mecz III kolejki).

Drugi zespół, który sezon zainaugurował dzisiejszym meczem z GKS Myśliwiec Tuchomie również zwyciężył, tym razem w stosunki 10:4. Punkty zdobywali: Marcin Knopik (3.5), Patryk Knopik (3.5), Michał Smętoch (1.5) i Mateusz Mierski (1.5). Mecz odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Kolejne spotkanie Remusa II Kościerzyna już za tydzień. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie GOK - Ryjewo (spotkanie na wyjeździe).

 

Makroregion Młodzików - życiówka Olimpii Podolskiej

Email Drukuj PDF

Z jednym rekordem życiowym wracają zawodnicy Remusa Kościerzyna z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w sobotę i niedzielę odbywały się w Gdańsku. Swój najlepszy życiowy rezultat poprawiła Olimpia Podolska, która dystans 300 m pokonała w czasie 48.01. Dało jej to 17 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na 14 miejscu w tej samej konkurencji uplasowała się Wiktoria Hendryk (46.32). Również 14 w biegu na 1000 m był Patryk Serkowski (3:01.22).

 

Sprawdzili się w Teście Coopera

Email Drukuj PDF

Kościerski Test Coopera37 zawodników wzięło udział w Kościerskim Teście Coopera, który 14 września 2011 r.odbył się na nowym boisku lekkoatletycznym przy Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie. Najlepsze wyniki osiągali reprezentanci UKS Olimpijczyk Skorzewo: Daniel Pek (3850 m) i Monika Czapiewska (3440 m). Miejsca na podium wśród kobiet zajęły także Monika Labuda i Karolina Półczyńska (obie UKS Olimpijczyk Skorzewo), natomiast grono medalistów wśród mężczyzn uzupełnili reprezentanci Remusa: Leszek Zblewski i Błażej Wnuk.

 

Wyniki Kościerskiego Testu Coopera

Email Drukuj PDF

Zakończył się Kościerski Test Coopera. Na starcie zawodów przeprowadzonych na nowym obiekcie lekkoatletycznym przy PZS nr 3 w Kościerzynie stanęło blisko 40 osób. Wśród wszystkich zawodników dopingowanych przez mocno zaangażowanych kibiców najlepszy wynik uzyskał Daniel Pek. Reprezentant UKS Olimpijczyka Skorzewo, podopieczny trenera Leszka Zblewskiego, w czasie 12 minut pokonał dystans 3850 m. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Monika Czapiewska. Koleżanka klubowa Daniela pokonała dystans 3440 m.

WYNIKI KOŚCIERSKIEGO TESTU COOPERA

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe. Zawodnikiem, który otrzymał nagrodę główną - głośniki Creative 5.1 był Marcin Edel. Głównym sponsorem zawodów był Powiat Kościerski.

 

Mistrzostwa Okręgu Młodzików

Email Drukuj PDF

7-osobowa reprezentacja Remusa Kościerzyna brała udział w Mistrzostwach Okręgu Młodzików, które 3 września odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy AWFiS Gdańsk. Nasi młodzi biegacze wrócili bez medali, jednak większość z nich pokazała się z bardzo dobrej strony. Najlepszy występ zanotował Patryk Serkowski, który zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 2:54.53 w biegu na 1000 m. Blisko podium w biegu na 300 m była także Wiktoria Hendryk. Nasza sprinterka uzyskała czas 45.74, jedynie o 0,02 s gorszy od jej rekordu życiowego.

 

Rekordy życiowe w Chojnicach

Email Drukuj PDF

Udany start zanotowali biegacze Remusa Kościerzyna podczas sobotniego mityngu wakacyjnego w Chojnicach. Kamilowi Wołoszykowi udało się poprawić rekord życiowy w biegu na 600 m (1:27.24). Rekordy życiowe poprawiali również Wiktoria Hendryk (100 m - 13.84), Olimpia Podolska (600 m - 1:59.33) i Weronika Pustułka (1:53.46). Ponadto Paulina Kliniewska poprawiła własny rekord klubu juniorek w biegu na 600 m (1:46.87).

 


Strona 29 z 30

Kościerskie Biegi Uliczne

Główny sponsor

Reklama

Patron medialny

Reklama
Reklama

Współpraca

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy


UKS Olimpijczyk Skorzewo

UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork

nastadiony.pl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości